Skutočný príbeh o páre, ktorý spoločne zomrel na TITANICU: Ako to bolo v skutočnosti?

900

Na palube Titanicu v roku 1912 zomrelo 1500 ľudí a toto nešťastie je dodnes považované za jedno z najhorších v námorníckej histórii. Jednými z tých, ktorí vtedy zomreli vo vlnách ľadového oceánu, boli aj manželia Ida a Isidor Straus. A vďaka Jamesovi Cameronovi sme ich videli umierať aj my.

Iste si spomeniete na pár postarších ľudí, tlačiacich sa k sebe na posteli vo vnútri svojej kajuty, ktorá sa začína plniť vodou. Sú odhodlaní zomrieť spolu.

Rovnako ako v mnohých filmoch aj tu sú scény, ktorým nevenujeme príliš pozornosti, pretože sa domnievame, že sú nepodstatné. Napríklad tá, kde postarší pár leží na posteli vo svojej kajute, keď sa loď potápa. A pritom z tejto scény môžeme pocítiť naozajstný cit lásky.

Na Titanicu sa plavili späť domov z dovolenky vo Francúzsku.

Ida a Isidor sa brali v roku 1871 a mali spolu sedem detí. Na palube Titanicu patrili k najbohatším pasažierom a mali jednu z najlepších kajút, pretože Isidor bol spoluzakladateľom a vlastníkom obchodného domu Macys.

Ida a Isidor Strausoví

Keď loď nabehla na osudný ľadovec, prepukla panika a všetci sa začali zhlukovať k záchranným člnom, vrátane manželov Strausových. Ako cestujúci prvej triedy mali prednostné právo na miesto v člnoch, ale Isidor odmietol s tým, aby posádka namiesto toho pomohla ženám a deťom. Dôstojník sa ho pokúšal presvedčiť, aby svoje rozhodnutie zvážil: „Pozrite pán Straus, viem, kto ste, k akej triede patríte. Máte miesto na záchrannom člne!“

Ako tento príbeh pokračoval, sa dozviete na nasledujúcej strane.

Zdroj: