Odporné! Úbohá fenka takmer zomrela po tom, čo jej majiteľka nafarbila srsť farbou na vlasy

925

Ľudia vedia byť niekedy extrémne hlúpi a bezcitní. Platí to aj v ich správaní sa k domácim miláčikom. Zatiaľ čo niektorí by pre nich urobili hocičo na svete, iní si z nich robia živé bábiky a obliekajú ich do najrôznejších kostýmov.

Pri oblečení pre psíkov však ich pokusy nekončia. O pomerne bizarný kúsok sa postarala aj majiteľka maltézskeho psíka, ktorej sa už nepozdávala jeho farba. Rozhodla sa ho zafarbiť nafialovo, čo zvieraťu skoro spôsobilo smrť. Jedná sa o odsúdeniahodný čin a podobní ľudia by zvieratá radšej nemali správať. Zafarbenie srsti fenku stálo takmer život, avšak našťastie sa z toho nakoniec dostala.

Nie je to prvý prípad, kedy sa majiteľ psa rozhodol pre zafarbenie jeho srsti.

Veterinári nad týmito činmi len krútia hlavou a upozorňujú ľudí, aby to nerobili, a to ani vtedy, keď si budú myslieť, že tak bude vyzerať oveľa milšie či zaujímavejšie. V prípade, že sa pes dostane do kontaktu s farbou na ľudské vlasy, spôsobí mu to obrovskú bolesť a dokonca môže hroziť aj smrť.

Ak chcete poznať celý príbeh tejto statočnej fenky, čítajte ďalej!

Tento krásny psík má pomerne výstižné meno Violet (Fialka). Violet však takto nevyzerala vždy. Kvôli svojej bývalej majiteľke sa musela vytrpieť hrozivú bolesť, ktorá k tomuto vzhľadu viedla.

Drobné zviera vážilo len niečo cez dva kilogramy a prijali ho v centre Pinellas County Animal Services na Floride. Fenka mala niekoľko chemických popálenín, opuchnuté oči a dokonca sa jej zlupovala aj pokožka.

Jej bývalá majiteľka sa rozhodla, že jej nafarbí srsť.

Bohužiaľ si ale neuvedomila a ani nezistila, ako to urobiť správne, a malú Violet tak jej činy skoro stáli život.

Tento príbeh pokračuje na nasledujúcej strane.

Pokračujte na nasledujúcu stranu.

Zdroj:Daily Mail