Narodila sa s mužskou bradou a musela sa pridať k cirkusu: Takýto bol smutný príbeh “Bradatej dámy”

829

Dnes sa pozrieme na príbeh ženy menom Annie Jonesová, ktorá bola v cirkuse známa ako Bradatá dáma.

Narodila sa 14. júla 1865 vo Virgínii a už od útleho detstva sa s ňou život nemaznal. Hovorí sa, že už keď sa narodila, mala bradu pokrytú hustým ochlpením. Jej rodičia boli spočiatku vydesení faktom, že ich dcéra má bradu, za akú by sa nehanbil žiaden chlap. Čoskoro si však uvedomili, že práve na tomto môžu zarobiť nemalé peniaze.

Annie Jonesová

Nemala ešte ani rok, keď ju rodičia dali do cirkusu. Cirkus ponúkol jej rodičom zmluvu na 3 roky s tým, že im budú platiť 150 dolárov týždenne. Nakoniec však zostala v cirkuse oveľa dlhšie.

Únos

Keď malo fúzaté dievčatko dva roky, presídlila s rodičmi do New Yorku, kde ju Barnum vystavoval vo svojom múzeu. Po oslave 5. narodenín sa museli rodičia dievčatka vrátiť do Virginie. Annie tak zostala u promotéra Barnuma. Ten ju ale neustrážil.

Malú Annie uniesol miestny čudák. Polícii sa našťastie podarilo dievčatko čoskoro vypátrať a únoscu zavrieť do väzenia. Od tej doby sa mamička Annie už nikdy od svojej dcéry neodlúčila.

Vlasy

Aby divákov pobavila, obliekala sa veľmi žensky a módne, aby tak vytvorila kontrast k zdanlivo mužskej brade. Okrem toho sa však naučila hrať na mandolínu a okrem jej brady obdivovali diváci aj jej hudobný talent. V tom čase ešte nebolo známe, čo Jonesovej zjav zapríčinilo.

Čo jej zjav zapríčinilo? Dozviete sa na nasledujúcej strane.

Pokračujte na nasledujúcu stranu.

Zdroj:allthatsinteresting.com