Komu toto napadlo?! Najbizarnejšie pohreby: Byť mŕtvym sa dá aj postojačky či počas svadby!

2010

Niektorým ľuďom stačí, že na večnosť odídu skromne a v tichosti. Sú ale aj jedinci, ktorí sa nechajú odprevadiť sporo oblečenými striptérkami tancujúcimi o žrdi.

Niektorí ľudia majú zvláštnu úchylku, iní zas v snahe splniť nebožtíkovi posledné želanie zájdu do extrémov. Ako sa teraz presvedčíte, odísť z tohto sveta sa dá ako s gráciou, tak so sprievodom 50 striptérok.

Striptérky na pohrebe? Prečo nie!

Potom, čo tento taiwanský politik vo veku 76 rokov zomrel, mal jeho syn v noci sen, v ktorom mu jeho zosnulý otec povedal, že by si prial, aby jeho pohreb bol “bujarý”.

A jeho syn sa mu toto želanie, hoci iba snové, rozhodol splniť a svojmu otcovi na pohreb zaistil 50 dám, tancujúcich okolo tyčí, čo je taiwanská tradícia pre vyprevadenie zosnulých z tohto sveta, ktorú zaviedli tamojší gangstri, a skupinu bubeníkov a umelcov oblečených ako božstvá a obrie bábky.

A vzhľadom k tomu, že tento zvyk v Číne a Taiwane nie je úplne nezvyčajný, miestni obyvatelia sa bizarným obradom vôbec nenechali vyviesť z miery, a dokonca o ňom aj decentne žartovali. Podľa BBC jeden z nich situáciu komentoval slovami: “Toto znamená byť politikom pre ľudí,” načo ďalší doplnil: “Obyvatelia mesta sa pýtajú, či by nemohol umrieť ešte raz.”

A hoci sa jednalo o veľmi divoký sprievod, zďaleka nešlo o najviac poburujúci pohrebný rituál.

Santa Claus

V ostatných rokoch sa rozbehol nový trend pri posledných rozlúčkach. Príbuzní svojich zosnulých doslova stroja do ich obľúbených polôh. Jeden muž z amerického Dallasu miloval Vianoce. So svetom sa rozlúčil ako Santa Claus.

Zdroj:NEW YORK POST